Prinášame na Slovensko značku FRUGI

Prinášame na Slovensko značku FRUGI

S radosťou Vám predstavujeme náš ďalší projekt - značku funkčnej organickej rady oblečenia pre deti FRUGI - experta na zážitky. Exkluzívne iba u nás začíname kolekciou Jeseň/Zima 2020, ktorú spustíme do predaja už 19.augusta 2020.


EQ recenzia na Trblietavý suchý olej

EQ recenzia na Trblietavý suchý olej

EQ trblietavý olej vyživuje pokožku a po opalovaní zvýrazňuje jej farbu. Náš suchý olej je vylepšený zlatými matnými hnedými perličkami, ktoré zaručia exkluzívny vzhľad pokožky. Má fantastické 100% prírodné zloženie a obsahuje len kvalitné aktívne zložky. Bio olej Incha Inchi, Burity olej, olej z Marhuľových semien, Šípkový olej, Slnečnicový olej a Olivový olej. Prečítajte si, čo na neho hovorí @blondgirl_reviews. 


10 dokázaných prínosov Spiruliny

10 dokázaných prínosov Spiruliny

Spirulina je organizmus, ktorý žije v sladkej aj slanej vode. Jedná sa o typ baktérie – sinice, ktoré sú označované ako modro-zelené riasy. Rovnako ako rastliny, sinice vyrábajú energiu zo slnečného žiarenia prostredníctvom fotosyntézy. Spirulinu konzumovali Aztékovia už v dávnych časoch, avšak väčší záujem verejnosti sa objavil po vyhláseni NASA, keď navrhla, že spirulinu bude pestovať vo vesmíre a bude používaná astronautmi.


Ako upokojiť bábätko masážou alebo aj večerný bonding

Ako upokojiť bábätko masážou alebo aj večerný bonding

Väčšina detí miluje vodu. To dáva zmysel, pretože voda bola všetko, čo poznali počas svojich prvých 9 mesiacov. Vačšina rodičov očakáva, že ihneď po narodení okamžite pocítia "spojenie" so svojim bábätkom. Často sa ale stáva, že rodič je zmätený so všetkých požiadaviek a so starostlivosti o svoje novorodeniatko .


Výhody prírodného šampónu pre vaše deti

Výhody prírodného šampónu pre vaše deti

Spoločnosť Pure Beginnings je  najdôveryhodnejšia detská  kozmetická značka v Južnej Afrike aj v Európe. 

Ako jej výhradný zástupca predstavujeme top produkt na starostlivosť o detské vlásky - certifikovaný ekologický detský FUN TIME šampón s kondicionérom s obsahom Marula oleja.


Udržatelné tipy na rok 2020

Udržatelné tipy na rok 2020

Milí naši, ďalší rok nám ubehol ako voda a my sa chceme poďakovať za vašu priazeň, lebo bez Vás našich milých zákazníkov, by sme nemohli robiť to, čo nás baví a napĺňa. Len vďaka vám sme predali tisícky produktov, ktoré sú ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu ale hlavne k nám, našej pokožke a telu. Radi by sme vám  dali malý návod na to, ako žiť v novom roku  zase o čosi udržatelnejšie.


Ako viesť deti k hygienickým návykom

Ako viesť deti k hygienickým návykom

Kým zubná kefka bude vždy na prvom mieste, keď hovoríme o zubnej starostlivosti, existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako môžeme prirodzene zlepšiť zdravie zubov. Ako vám povie každý zubný lekár, čistenie zubov je mimoriadne dôležité pre celkové zdravie vašich úst. Mali by sme si ich čistiť najmenej dvakrát denne. Ak to urobíme správne, čistenie by malo trvať asi dve minúty.


Kakaové Maslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové Maslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové maslo, tiež nazývané Theobroma oil, je krémový tuk extrahovaný z kakaových semien (kakaové bôby). Kakaové bôby sú získané z plodov kakaovníka. Kakaové maslo sa získava z celých kakaových bôbov, ktoré sú fermentované, pražené, a potom sa oddeľujú od šupky. Asi 54 až 58 % zvyšku je čisté kakaové maslo. 


Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo strom je člen rodiny Euphorbia. Veľký, široký strom dosahuje výšku 15 až 20 metrov a vyskytuje sa na zalesnených kopcoch a v piesočných dunách na území púšte Kalahari. Strom je prispôsobený drsným podmienkam a vydrží aj niekoľko rokov sucha a teploty, ktoré sa pohybujú od -5 ° v zime do viac ako 40 ° C v lete. Mongongo rastie vo veľkých lesných hájoch v šiestich z ôsmich krajín, reprezentovaných organizáciou PhytoTrade Afrika.


Marula - Sclerocarya Birrea

Marula - Sclerocarya Birrea

Marula strom (Sclerocarya birrea) je príbuzný Mangu a rastie vo veľkom množstve vo všetkých ôsmich krajinách reprezentovaných PhytoTrade Afrika. Rastie až do 18 m výšky, má sivú nevzhľadnú kôru a širokú korunu. Je odolný voči suchu a najčastejšie sa vyskytuje v nízkych výškach v otvorených lesoch.Ovocie stromu Marula je o veľkosti slivky s hladkou kožou, ktorá je maslovito-žltá, keď je marula zrelá.


Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový olej sa získava z jadier zrelých kokosov, pozberaných z kokosovej palmy. Olej je veľmi bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály, najmä vitamín E, ktorý je známy prírodný antioxidant a pomáha v boji proti voľným radikálom.Jeho malá molekulárna štruktúra pomáha pri rýchlej absorpcii do kože. Kokosový olej udržuje pleť pružnú a vláčnu. Pomáha ľuďom s kožným ochorením, ako je ekzém a psoriáza, ako aj udržiavať akné pod kontrolou.


Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnauba (Copernicia Prunifera, Copernicia Cerifera) je vysoká palma pôvodom z Brazílie s rovným, valcovitým kmeňom, ktorý rastie až do výšky 20-25 metrov vysoko. Koruna vejárovitých listov, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku až 2 metre, vyžaruje od špičky svojho kmeňa. Postupne spodné listy vädnú a opadávajú a zanechávajú po sebe špirálovité jazvy na trupe. 


Kalahari melón

Kalahari Melón - Citrullus Lanatus

Kalahari melón (Citrullus Lanatus) je tiež známy ako melón Tsamma alebo ako voľne žijúci melón a je biologický predchodca melónu, ktorý už poznáme na celom svete. Je to plazivá jednoročná bylina s chlpatými stonkami a žiarivo žltými kvetmi. Kalahari melón je adaptovaný na prežitie sucha a krutého svetla v prostredí púšte. Olej z Kalahari melónu je bohatý na esenciálne mastné kyseliny.


Včelí Vosk - Cera Alba

Včelí Vosk - Cera Alba

Táto vosková látka pochádza z úľov a je prirodzene vylučovaná včelami z rodu Apis mellifera. Včelí vosk sa starostlivo zberá bez toho, aby došlo k poškodeniu úľov a včiel. Jednoduchou filtráciou sa odstránia nečistoty, čím sa zachovajú všetky jeho úžasné vlastnosti a medová aróma.Môže byť použitý aj ako liečebná zložka v celkovom zložení kozmetického výrobku a ako samostatne použiteľný vosk sa používa už po stáročia.


Baobab - Adansonia Digitata

Baobab - Adansonia Digitata

Baobab je pravdepodobne najznámejší strom v Afrike a rastie v hojnosti v horúcich a suchých nížinných oblastiach, ako je údolie Rift. Jeho široká rozvetvená koruna je bez listov po väčšinu roka a pripomína skôr koreňový systém – preto sa Baobab nazýva aj ako "Upside Down Tree". Jeho tučný šedý kmeň môže dosiahnuť obrovských veľkostí, v niektorých prípadoch viac ako 25 metrov po obvode.