EKO BLOG


Med s obsahom medicinálnych húb

Med s obsahom medicinálnych húb

Med je známy pre svoje liečivé vlastnosti už stáročia. Má antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré ho robia užitočným pri liečbe rôznych zdravotných problémov. V kombinácii s medicinálnymi hubami, ktoré majú samy o sebe liečivé vlastnosti, môže med posilniť ich účinnosť a priniesť ešte väčšie benefity pre zdravie.


Holistické zdravie: Ako dosiahnuť rovnováhu medzi telom, mysľou a duchom

Holistické zdravie: Ako dosiahnuť rovnováhu medzi telom, mysľou a duchom

Holistické zdravie je pojem, ktorý sa v posledných rokoch čoraz viac dostáva do popredia záujmu ľudí. Holistický prístup k zdraviu sa zameriava na to, aby sme sa starali o svoje telo, myseľ a dušu ako o jeden celok. Jeho cieľom je dosiahnuť rovnováhu medzi týmito tromi aspektmi nášho života, čím sa zvýši naša celková pohoda a kvalita života.


Sila Lyzínu: Prirodzený impulz pre Vaše zdravie

Sila Lyzínu: Prirodzený impulz pre Vaše zdravie

Lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorá je rozhodujúca pre optimálne zdravie a pohodu. Má antivírusové vlastnosti a tiež prispieva k budovaniu svalov, zdraviu kostí, vitalite pokožky a funkcii mozgu. Existuje však určitá diskusia o tom, či konzumenti rastlinného pôvodu majú dostatok tejto životne dôležitej živiny. Koľko lyzínu potrebujete? A je možné túto požiadavku splniť aj na rastlinnej strave?


Pilulka - naše produkty bližšie k Vám

Pilulka - naše produkty bližšie k Vám

Naše produkty nájdete aj v online obchode lekárne PILULKA. Hlavnou misiou spoločnosti je zjednodušiť starostlivosť o zdravie a podpora zdravého životného štýlu. 


Čo je konverzná bavlna?

Čo je konverzná bavlna?

„Konverzná“ bavlna je produkovaná farmármi, ktorí prechádzajú na ekologické postupy.
Dopyt po organickej bavlne sa v posledných rokoch dramaticky zvýšil. Bez plánu premeny konvenčnej pôdy na ekologickú pôdu nemusia byť značky schopné zabezpečiť dodávky v budúcnosti.


Portulaka. Burina či pomocník?

Portulaka. Burina či pomocník?

Vedeli ste, že Portulaka je vraj Gándhího obľúbené jedlo? Táto zelená listová burina, ktorú máme často na svojej záhrade ma chuť podobnú špenátu alebo žeruche. Portulaka je plná vitamínu A, C, glutatiónu a melatonínu, má 5-7x vyšší obsah ALA omega-3 mastných kyselín ako špenát.


B17 a potenciálny vplyv na liečenie rakoviny

B17 a potenciálny vplyv na liečenie rakoviny

V snahe nájsť alternatívne spôsoby liečby rakoviny sa objavili rôzne prírodné látky ako potenciálne lieky. Jednou takou látkou, ktorá si získala pozornosť, je Amygdalín, známy aj ako vitamín B17. Amygdalín je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina nachádzajúca sa v marhuľových jadrách, horkých mandliach a inom ovocí a semenách. Jeho údajná schopnosť bojovať proti rakovine viedla k značnej diskusii a záujmu medzi pacientmi, výskumníkmi a medicínskymi odborníkmi. Cieľom tohto článku je preskúmať vzťah medzi amygdalínom B17 a jeho potenciálnymi účinkami na liečenie rakoviny.


Viete čo je Quercetín

Viete čo je Quercetín

Kvercetín má mimoriadne vysoký antioxidačný potenciál porovnateľný s oligomérnymi proantokyanidínmi (OPC) a epigalokatechín galátom (EGCG) z listov zeleného čaju. Spolu s OPC a EGCG tvorí quercetin vďaka svojej špeciálnej chemickej štruktúre najvyššiu triedu antioxidantov.


Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 4.

Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 4.

V štvrtom príbehu našej ambasádorky Zuzky sa dozvieme, ako zvládla posledný trimester a akými vyšetreniami si prešla. Že sa počas tohto obdobia musela celá rodina vysporiadať s Covidom. A ako to dopadlo? Prečítajte si. 


Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 3.

Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 3.

V treťom príbehu Vás Zuzka prevedie nástrahami tehotenstva v druhom trimestri, ako sa vysporiadala s rýchlo rastúcim bruškom a začínajúcimi striami a aké činnosti jej pomáhajú prekonať smútok, alebo ťažšie dni. Vedeli ste, že Zuzka sa učí hre na gitaru? 


Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 2.

Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 2.

V druhom príbehu Zuzka opisuje priebeh prvého trimestra tehotenstva a s akými problémami sa musela vysporiadať. Dozviete sa, že nie vždy je začiatok tehotenstva ružový, kedy túto radostnú udalosť povedali najbližším a ako nakoniec skončila na dlhodobej PN.


Čisté princípy – čistá pokožka bábätka

Čisté princípy – čistá pokožka bábätka

Veľmi nás baví zdieľať s vami základy, na ktorých bola vybudovaná značka Pure Beginnings. Tieto princípy boli – a aj naďalej budú – ústredné pre to, kým sme a čo robíme a aká je naša filozofia.  Z tohto dôvodu je pre nás veľmi dôležité zdieľať s vami a pozvať vás, aby ste sa k nám pripojili a oslávili ich.


5 spôsobov, ako obmedziť cukor!

5 spôsobov, ako obmedziť cukor!

Vedeli ste, že slováci predbehli v spotrebe cukru aj USA? V súčasnosti je podľa analytikov obézny každý šiesty dospievajúci človek, nadváha a obezita pritom spôsobuje okrem kardiovaskulárnych rizík aj sociálne a psychické problémy mladých ľudí.


Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 1.

Príbeh našej Brand Amabasádorky Zuzky časť 1.

V prvom príbehu odhaľuje svoj život tak, ako si ho pamätá od detstva. Popisuje vznik svojich zdravotných problémov,  a ako sa s nimi počas života snažila vysporiadať. Veríme, že pre mnohé z vás bude Zuzka veľkou inšpiráciou a v jej príbehu sa nájdete. Bude nás sprevádzať svojím obdobím druhého tehotenstva ako aj výchovou synčeka. 


Prevencia Parkinsonovej choroby

Prevencia Parkinsonovej choroby

Prečítajte si užitočné informácie prevencie Parkinsonovej choroby. Čo robiť,  ako sa stravovať a ako predchádzať tomuto ochoreniu. 


Čo je to aromaterapia a ako fungujú esenciáne oleje

Čo je to aromaterapia a ako fungujú esenciáne oleje

Aromaterapia je súčasť prírodnej medicíny, ktorá využíva na liečebné účely koncentrované esenciálne oleje, izolované z rôznych častí rastlín. Ak sú esenciálne oleje v správnych rukách sú veľmi účinným prírodným prostriedok liečby. Dokážu si poradiť so zdravotnými neduhmi rôzneho druhu.


BUFFALO cestovinový šalát

BUFFALO cestovinový šalát

Máš chuť na fantastickú omáčku, ale zdravišiu verziu? Tento náš recept má všetku príchuť a rovnako veľa bielkovín ako jeho mäsová verzia. Vychutnajte si ho len tak na večeru, alebo ho podávajte ako predjedlo či ako prílohu k niečomu inému. Bez ohľadu na to, kde si ho vychutnáte, z tohto výživného pokrmu získate veľa vitamínu C, beta karoténu, vlákniny a bielkovín.


BIOTANICALS vitamíny z prírody

BIOTANICALS vitamíny z prírody

Prinášame na trh unikátne prírodné vitamíny v tej najčistejšej prírodnej forme. Sme prví, kto primáša na trh produkty s nálepkou KLIMANEUTRAL. V ponuke máme Zinok, Magnézium, Železo, Jód, C, D3K2, OPC, Kurkumu, Biotin Selen Zinok, B komplex a Spirulinu s Chlorelou. 


Penne so špenátom a kešu bešamelom

Penne so špenátom a kešu bešamelom

Podávajte penne svojim priateľom a rodine, ale nehovorte im, že je to zdravé vegánske jedlo! Budú si myslieť, že ste vyrobili tradičnú bielu omáčku so smotanou a maslom. Keď im bude chutiť a budú sa pýtať,  prezraďte im trik na zdokonalenie bešamelu z kešu. Oriešky treba na noc namočiť a potom vymixovať do hladka v mixéri. 


Úvod do sveta kanabinoidov

Úvod do sveta kanabinoidov

Pokiaľ ste nováčikom vo svete CBD, veríme, že nemusíte rozumieť všetkých skratkám, ktoré sa v tomto segmente používajú. 

Sú to napr: CBD, CBG, CBN, CBC. V našom článku si tieto skratky vysvetlíme. 


SPF vs. UPF

SPF vs. UPF

Viete aký je rozdiel? SPF (Sun Protection Factor) aj UPF (Ultrafialový ochranný faktor) sú štandardy používané na meranie ochrany pred spálením. SPF je štandard používaný na meranie účinnosti opaľovacích krémov a existuje už mnoho rokov. Systém UPF je pomerne nový a bol vytvorený špeciálne pre slnečné ochranné textílie. Podľa nášho článku sa v lete budete vedieť orientovať vo faktoroch či už oblečenia alebo v opalovacích krémoch. 


Privítajme spolu INDIÁNSKE LETO s FRUGI

Privítajme spolu INDIÁNSKE LETO s FRUGI

Z Bombaja do Nového Dillí a Jaipuru. Sledujte náš dizajnérsky tím na ceste po jednej z najkrajších a najrozmanitejších krajín sveta - z nášho domova úžasnej BIO bavlny až k vám domov - inšpirácia pre túto sezónu - India! Pripojte sa k nám a ponorte sa do úžasných farieb, nádhernej divočiny a bezstarostného životného štýlu kúzelnej Indie.

                                                             


Bachova kvetová terapia pre budúce mamičky

Bachova kvetová terapia pre budúce mamičky

Tehotenstvo - je pre ženu veľkou zmenou nielen fyzickou, ale i psychickou. Bachove esencie pomáhajú zvládnuť negatívne pocity a prežiť toto obdobie v harmónii, čo je veľmi dôležité pre matku aj dieťatko.


Bachova kvetová terapia pre deti

Bachova kvetová terapia pre deti

Strach z prvého dňa v škole, tlak z povinností, z očakávania rodičov, stres z voľného času popoludní a k tomu ešte hnev na najlepšieho kamaráta. To všetko prináša každodenný život našich detí. Niet divu, že veľa detí je už v rannom veku preťažených. A ich reakcie na situácie sú rozdielne. Niektoré deti sú vystrašené, uzatvárajú sa do seba, iné sú agresívne, alebo sa snažia upútať na seba pozornosť.


Bachova terapia

Bachova terapia

Bachove kvetové esencie predstavujú veľmi jednoduchý a pritom veľmi účinný systém, ktorý navracia harmóniu našim emóciám a tým tiež nášmu celému bytiu. Bachove kvetové esencie obsahujú 38 kvetových esencií, čo sú esencie pripravené z nejedovatých, voľne rastúcich rastlín a stromov.


QUINOA lievance (vegánske a bezlepkové)

QUINOA lievance (vegánske a bezlepkové)

Neskutočne chutné a zdravé na nejedno nedeľné ráno 🥞. Tieto lievance alebo kľudne aj palacinky z quinoa sa pripravujú mimoriadne ľahko. Potrebujete len mixér a 3 kľúčové ingrediencie. Sú vhodné pre každého, čiže od najmenších až po ľudí s rôznymi intoleranciami na potraviny. Sú vegánske a bezlepkové. 

 


Cestoviny - čo všetko by sme mali vedieť

Cestoviny - čo všetko by sme mali vedieť

Keď premýšľate o cestovinách, čo vás napadne? Plný tanier špagiet so syrom a s kečupom? Alebo zapekané lasagne v trúbe? Či vyprážané ryžové rezance z čínskej reštaurácie? Cestoviny môžu byť chutné, ale zároveň môžu byť tiež súčasťou zdravej výživy. V tomto článku si rozoberieme širokú škálu cestovín z celého sveta.


FRUGI - Ekologická značka oblečenia z BIO bavlny pre deti

FRUGI - Ekologická značka oblečenia z BIO bavlny pre deti

Sme hrdým partnerom čistej organickej rady oblečenia FRUGI -  experta na zážitky pre Vaše detičky. Exkluzívne iba u nás uvádzame kolekciu Jar / Leto 2021 , ktorú sme práve spustili do predaja. Ako vzniklo FRUGI a aké má hodnoty si prečítate v tomto článku. 


EQ recenzia na Trblietavý suchý olej

EQ recenzia na Trblietavý suchý olej

EQ trblietavý olej vyživuje pokožku a po opalovaní zvýrazňuje jej farbu. Náš suchý olej je vylepšený zlatými matnými hnedými perličkami, ktoré zaručia exkluzívny vzhľad pokožky. Má fantastické 100% prírodné zloženie a obsahuje len kvalitné aktívne zložky. Bio olej Incha Inchi, Burity olej, olej z Marhuľových semien, Šípkový olej, Slnečnicový olej a Olivový olej. Prečítajte si, čo na neho hovorí @blondgirl_reviews. 


Liečivé účinky Chia semienok

Liečivé účinky Chia semienok

Chia je druh kvitnúcej rastliny patriacej do rodiny hluchavkovitých rastlín a je pôvodom z centrálnej a južnej časti Mexika a Guatemaly. Je to ročná bylina rastúca do výšky 90 cm a je zberaná komerčne pre svoje výživné semená. Chia semienka boli uctievané dvomi najsilnejšími kmeňmi: Aztékmi a kmeňom Mayov. Tieto kmene považovali chia semienka za cennejšie ako zlato. 


Superpotraviny

Superpotraviny

SUPERPOTRAVINY sú dary prírody. Ich cenné obsahové látky blahodárne pôsobia na telo i na dušu. Prijmite tento dar a zapojte superpotraviny do svojho denného jedálnička. Superpotraviny sú rastlinné potraviny, v ktorých sa nachádzajú vzácne živiny v nezvyčajne vysokom množstve. V krajinách pôvodu majú tieto zvláštne rastliny tradíciu aj v prírodnej liečiteľskej medicine.


Zázračné účinky maku

Zázračné účinky maku

Pokiaľ si pravidelne dopriavate chutné makové koláče či iné dobroty ochutené makom, lepšie ste ani nemohli urobiť. Mak je jedna z najkvalitnejších potravín na svete. Je po stáročia využívaný nielen v lekárstve, ale aj v potravinárstve. Už antický atléti ho konzumovali ako zdroj sily a vitality. V súčasnosti je najžiadanejším produktom olej z maku, ktorý má na ľudský organizmus zázračné účinky.


10 dokázaných prínosov Spiruliny

10 dokázaných prínosov Spiruliny

Spirulina je organizmus, ktorý žije v sladkej aj slanej vode. Jedná sa o typ baktérie – sinice, ktoré sú označované ako modro-zelené riasy. Rovnako ako rastliny, sinice vyrábajú energiu zo slnečného žiarenia prostredníctvom fotosyntézy. Spirulinu konzumovali Aztékovia už v dávnych časoch, avšak väčší záujem verejnosti sa objavil po vyhláseni NASA, keď navrhla, že spirulinu bude pestovať vo vesmíre a bude používaná astronautmi.


Ako upokojiť bábätko masážou alebo aj večerný bonding

Ako upokojiť bábätko masážou alebo aj večerný bonding

Väčšina detí miluje vodu. To dáva zmysel, pretože voda bola všetko, čo poznali počas svojich prvých 9 mesiacov. Vačšina rodičov očakáva, že ihneď po narodení okamžite pocítia "spojenie" so svojim bábätkom. Často sa ale stáva, že rodič je zmätený so všetkých požiadaviek a so starostlivosti o svoje novorodeniatko .


Výhody prírodného šampónu pre vaše deti

Výhody prírodného šampónu pre vaše deti

Spoločnosť Pure Beginnings je  najdôveryhodnejšia detská  kozmetická značka v Južnej Afrike aj v Európe. 

Ako jej výhradný zástupca predstavujeme top produkt na starostlivosť o detské vlásky - certifikovaný ekologický detský FUN TIME šampón s kondicionérom s obsahom Marula oleja.


Udržatelné tipy na rok 2020

Udržatelné tipy na rok 2020

Milí naši, ďalší rok nám ubehol ako voda a my sa chceme poďakovať za vašu priazeň, lebo bez Vás našich milých zákazníkov, by sme nemohli robiť to, čo nás baví a napĺňa. Len vďaka vám sme predali tisícky produktov, ktoré sú ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu ale hlavne k nám, našej pokožke a telu. Radi by sme vám  dali malý návod na to, ako žiť v novom roku  zase o čosi udržatelnejšie.


Ako viesť deti k hygienickým návykom

Ako viesť deti k hygienickým návykom

Kým zubná kefka bude vždy na prvom mieste, keď hovoríme o zubnej starostlivosti, existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako môžeme prirodzene zlepšiť zdravie zubov. Ako vám povie každý zubný lekár, čistenie zubov je mimoriadne dôležité pre celkové zdravie vašich úst. Mali by sme si ich čistiť najmenej dvakrát denne. Ak to urobíme správne, čistenie by malo trvať asi dve minúty.


Kakaové Maslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové Maslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové maslo, tiež nazývané Theobroma oil, je krémový tuk extrahovaný z kakaových semien (kakaové bôby). Kakaové bôby sú získané z plodov kakaovníka. Kakaové maslo sa získava z celých kakaových bôbov, ktoré sú fermentované, pražené, a potom sa oddeľujú od šupky. Asi 54 až 58 % zvyšku je čisté kakaové maslo. 


Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo strom je člen rodiny Euphorbia. Veľký, široký strom dosahuje výšku 15 až 20 metrov a vyskytuje sa na zalesnených kopcoch a v piesočných dunách na území púšte Kalahari. Strom je prispôsobený drsným podmienkam a vydrží aj niekoľko rokov sucha a teploty, ktoré sa pohybujú od -5 ° v zime do viac ako 40 ° C v lete. Mongongo rastie vo veľkých lesných hájoch v šiestich z ôsmich krajín, reprezentovaných organizáciou PhytoTrade Afrika.


Marula - Sclerocarya Birrea

Marula - Sclerocarya Birrea

Marula strom (Sclerocarya birrea) je príbuzný Mangu a rastie vo veľkom množstve vo všetkých ôsmich krajinách reprezentovaných PhytoTrade Afrika. Rastie až do 18 m výšky, má sivú nevzhľadnú kôru a širokú korunu. Je odolný voči suchu a najčastejšie sa vyskytuje v nízkych výškach v otvorených lesoch.Ovocie stromu Marula je o veľkosti slivky s hladkou kožou, ktorá je maslovito-žltá, keď je marula zrelá.


Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový olej sa získava z jadier zrelých kokosov, pozberaných z kokosovej palmy. Olej je veľmi bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály, najmä vitamín E, ktorý je známy prírodný antioxidant a pomáha v boji proti voľným radikálom.Jeho malá molekulárna štruktúra pomáha pri rýchlej absorpcii do kože. Kokosový olej udržuje pleť pružnú a vláčnu. Pomáha ľuďom s kožným ochorením, ako je ekzém a psoriáza, ako aj udržiavať akné pod kontrolou.


Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnauba (Copernicia Prunifera, Copernicia Cerifera) je vysoká palma pôvodom z Brazílie s rovným, valcovitým kmeňom, ktorý rastie až do výšky 20-25 metrov vysoko. Koruna vejárovitých listov, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku až 2 metre, vyžaruje od špičky svojho kmeňa. Postupne spodné listy vädnú a opadávajú a zanechávajú po sebe špirálovité jazvy na trupe. 


Kalahari melón

Kalahari Melón - Citrullus Lanatus

Kalahari melón (Citrullus Lanatus) je tiež známy ako melón Tsamma alebo ako voľne žijúci melón a je biologický predchodca melónu, ktorý už poznáme na celom svete. Je to plazivá jednoročná bylina s chlpatými stonkami a žiarivo žltými kvetmi. Kalahari melón je adaptovaný na prežitie sucha a krutého svetla v prostredí púšte. Olej z Kalahari melónu je bohatý na esenciálne mastné kyseliny.


Včelí Vosk - Cera Alba

Včelí Vosk - Cera Alba

Táto vosková látka pochádza z úľov a je prirodzene vylučovaná včelami z rodu Apis mellifera. Včelí vosk sa starostlivo zberá bez toho, aby došlo k poškodeniu úľov a včiel. Jednoduchou filtráciou sa odstránia nečistoty, čím sa zachovajú všetky jeho úžasné vlastnosti a medová aróma.Môže byť použitý aj ako liečebná zložka v celkovom zložení kozmetického výrobku a ako samostatne použiteľný vosk sa používa už po stáročia.


Baobab - Adansonia Digitata

Baobab - Adansonia Digitata

Baobab je pravdepodobne najznámejší strom v Afrike a rastie v hojnosti v horúcich a suchých nížinných oblastiach, ako je údolie Rift. Jeho široká rozvetvená koruna je bez listov po väčšinu roka a pripomína skôr koreňový systém – preto sa Baobab nazýva aj ako "Upside Down Tree". Jeho tučný šedý kmeň môže dosiahnuť obrovských veľkostí, v niektorých prípadoch viac ako 25 metrov po obvode.