Dr. Bach®

Bachove kvetové esencie

Bachove kvetové esencie predstavujú veľmi jednoduchý a pritom účinný systém, ktorý navracia harmóniu našim emóciám a tým aj nášmu celému bytiu. Tvorí ju 38 kvetových esencií, čo sú esencie pripravené z voľne rastúcich rastlín a stromov a ich kvetov. 39. esenciou je Krízová esencia (Rescue Remedy), ktorá sa skladá z piatich Bachových kvetových esencií. Pomáha človeku zvládnuť najrôznejšie záporné emócie, harmonizovať myseľ a tým aj naštartovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Kvetové esencie pomáhajú uvoľniť zablokovanú životnú energiu a uviesť ju opäť do pohybu. Každý nespracovaný problém, všetky starosti, strachy a bolesti z minulosti, ktoré človek utrpel alebo niekomu spôsobil, blokujú životnú energiu a oslabujú pripravenosť človeka postaviť sa na odpor škodlivým vonkajším vplyvom. Bachovky, ako ich ľudia zvyknú nazývať,  pomáhajú ľuďom k celostnému pohľadu na vec a spôsobujú, že sa potom stávajú otvorenejšími, schopnejšími lepšie čeliť negatívnym vplyvom. Kvety nemajú za úlohu vyzmizíkovať psychické a telesné symptómy, slúžia však ako pomocný prostriedok na prekonávanie toho, čo tieto symptómy spôsobili.

Dr. Edward Bach bol hlboko presvedčený, že každý človek má vo svojom živote určenie alebo úlohu, ktorú sa rozhodol splniť. Ak nedochádza k uskutočneniu tejto vnútornej a vonkajšej úlohy, môžu vznikať psychické alebo telesné ochorenia, alebo sa môžu prihodiť iné, ťažké životné situácie. Tieto originálne kvetové esencie pomáhajú človeku znovu uviesť do súzvuku telo, dušu i ducha a sú mu jedinečným zdrojom pomoci k životu v harmónii so sebou samým, svojim vlastným JA.

Esencie sú čisté, nie sú škodlivé a nemajú vedľajšie účinky. Nesprávne zvolená esencia nie je telom energeticky prijatá a preto nemôže spôsobiť žiadne škody. Bachova terapia nepotiera to negatívne, čo v človeku je, ale podporuje jeho pozitívny potenciál. Vysoké kmitanie, vibrácie rôznych divoko rastúcich rastlín sa prenášajú aj na človeka, ktorý ich používa. Tento zmenený harmonický stav tak umožňuje prekonanie problémov, výziev života a podporuje zdravie.

Rýchle info
Dr. Bach Esence Wild Rose 20 mlDr. Bach Esence Wild Rose 20 ml

Dr. Bach Esence Wild Rose 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Esencia pomáha pri apatii, ľahostajnosti, nezáujme, rezignácii. Človek môže znova nájsť radosť zo života, pretože sa zbaví postoja, že mu…
Rýchle info
Dr. Bach Esence Walnut 20 mlDr. Bach Esence Walnut 20 ml

Dr. Bach Esence Walnut 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Pri prekonávaní životných zmien v rozhodujúcich obdobiach života, napríklad puberta, prechod, rozvod, nové prostredie a pod. je potrebná…
Rýchle info
Dr. Bach Esence Vervain 20 mlDr. Bach Esence Vervain 20 ml

Dr. Bach Esence Vervain 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Kvapky pomáhajú človeku nájsť správny zmysel pre mieru, vyrovnáva prílišné nadšenie, zbavuje vyčerpávajúceho preháňania alebo fanatizmu.
Rýchle info
Dr. Bach Esence Rock Rose 20 mlDr. Bach Esence Rock Rose 20 ml

Dr. Bach Esence Rock Rose 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Kvapky pre toho, kto je znenazdania zrazu vystrašený, prepadá panike, je veľmi vydesený, zľaknutý, so sprievodným búšením srdca a potením…
Rýchle info
Dr. Bach Esence Pine 20 mlDr. Bach Esence Pine 20 ml

Dr. Bach Esence Pine 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Esencia je vhodná pri pocitoch viny aj za chyby iných, pomáha človeku, ktorý sa cíti previnilo (vyčíta si), aj keď vlastne nemá prečo.
Rýchle info
Dr. Bach Esence Olive 20 mlDr. Bach Esence Olive 20 ml

Dr. Bach Esence Olive 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Oliva je výborným pomocníkom na celkovú fyzickú i psychickú únavu, vyčerpanosť, nedostatok energie. Pomáha pri potrebe “dobiť si baterky”.
Rýchle info
Dr. Bach Esence Oak 20 mlDr. Bach Esence Oak 20 ml

Dr. Bach Esence Oak 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Veľká húževnatosť a statočné prekonávanie prekážok je dobrá vlastnosť, pokiaľ sa nedrancujú sily organizmu do takej miery, že človek…
Rýchle info
Dr. Bach Esence Mimulus 20 mlDr. Bach Esence Mimulus 20 ml

Dr. Bach Esence Mimulus 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Dodáva odvahu, pretože pomáha zbaviť sa strachu z konkrétnych vecí, napr. zo skúšky, z tmy, z návštevy zubára, zo straty zamestnania, z…
Rýchle info
Dr. Bach Esence Elm 20 mlDr. Bach Esence Elm 20 ml

Dr. Bach Esence Elm 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Pomáha pri priveľkej záťaži, prílišnom pocite zodpovednosti, čo vyvoláva obavy, že úlohy, skúšky a pod. nezvládneme.
Rýchle info
Dr. Bach Esence Chicory 20 mlDr. Bach Esence Chicory 20 ml

Dr. Bach Esence Chicory 20 ml

Skladom
16,90 Eur
Pre ľudí, ktorí sú až príliš starostliví, lipnú s prehnanou starostlivosťou najmä na tých, ktorých majú radi, obetujú sa a čakajú vďačnosť.