Pure Beginnings

Pure Beginnings je rodinná firma, ktorej jadrom podnikania je blaho svojich zákazníkov. V Pure Beginnings sú si vedomí pokrokov v štúdiu ľudského mikrobiómu a úlohe mikróbov, ktoré hrajú významnú rolu v zdravom fungovaní pokožky. Pure Beginnings sa zaviazala poskytovať produkty, ktoré neporušujú prospešné mikróby na pokožke a podporujú tieto mikróby spoločne s probiotickými zložkami.

V začiatkoch sa v Pure Beginnings sústredili na bio kozmetiku pre bábätká a deti spoločne s unikátnou detskou probiotickou radou pre citlivú až ekzematickú pokožku, ktorá je špeciálne vyvynutá pre ochranu a posilnenie mikrobiómu pokožky. Pri vývoji sa dával pozor na interakciu mikróbov s každou jednou zložkou, ktorá je obsiahnutá v produktoch. Ako to dokázali? 

  • PROBIOTICKÉ ZLOŽKY – Vyživujú pokožku probiotickým laktobacilom
  • PREBIOTICKÉ ZLOŽKY – Poskytujú potravu pre laktobacily a existujúce komenzálne mikróby vrátane probiotík ako je inulín, kyselina mliečna a ovocný extrakt z baobabu
  • pH – Kožné mikrobiómy sa vyvýjajú medzi pH 4.5 až 5.5. Naša formulácia vždy zohľadňuje pH pokožky, aby sme zabezpečili správny vývoj mikrobiómu
  • zložky priateľské mikrobiómu – prospešným mikróbom sa darí v prostredí s prírodnými lipidmi, ktoré môžu byť narušené drsným detergentom, povrchovo aktívnymi látkami a dezinfekčnými prostriedkami. Používame iba rastlinné oleje a veľmi mierne povrchovo aktívne látky

Dnes Pure Beginnings poskytuje bio a prírodné produkty pre celú rodinu, kde si aj dospelí môžu úžívať prírodnú silu domorodých afrických rastlín ako su baobab, marula či rooibos, spolu so špeciálnou starostlivosťou o problematickú pleť vyvinutú priamo pre tínedžerov.

S akou víziou ste začínali pri zrodení Pure Beginnings?

“Začali sme Pure Beginnings s víziou poskytnúť spotrebiteľom bezpečnejšie a zdravšie produkty pre ich bábätká a deti. Sme radi, že naše produkty sú teraz ľahko dostupné v širšom sortimente obchodov, čo rodičom uľahčuje informovaný výber.

Zo skromných začiatkov sme vyrástli na jednu z najdôveryhodnejších značiek organickej starostlivosti o pleť v Južnej Afrike, dnes sme úspešne etablovaní do niekoľkých európskych krajín a vždy sme sa riadili našim základným princípom:

Pure Beginnings udržuje pokožku takú čistú, ako v deň, keď ste sa narodili. Tým, že poskytuje vysoko kvalitné a efektívne organické kozmetické výrobky, ktoré sa starajú o citlivú pokožku a nie sú škodlivé pre životné prostredie, vám dodáva pokoj od samého začiatku.

Pure Beginnings sa špecializuje na kombinovanie jedinečných a výkonných zložiek z domorodých afrických rastlín ako je Baobab, Marula a Rooibos. Spolu s tradičnými botanickými zložkami poskytuje tie najlepšie produkty dostupné na trhu.”

Founders of Pure Beginnings

Kate & Bruce Moore-Gordon, Founder & Owners

ČISTÉ PRINCÍPY

Pure Beginnings sa zrodilo z túžby zachovať si čistú pleť ako v deň, keď ste sa narodili – z túžby vytvoriť niečo čisté, niečo úprimné, niečo premyslené, niečo viac zámerné – niečo lepšie. Čisté princípy Pure Beginnings sú hodnoty a princípy, ktoré určujú, ako sa ako spoločnosť správame, a vedú nás k produktom, ktoré vyrábame:

ČISTÁ POKOŽKA

Zaviazali sme sa poskytovať vysoko kvalitné, bezpečné a účinné organické produkty starostlivosti o pleť, ktoré umožňujú pokožke prospievať. Zdravie pokožky je naším prvoradým zameraním pri vývoji produktov a v dôsledku toho riadi výber každej zložky použitej v našich produktoch. Od jemných povrchovo aktívnych látok, ktoré nezbavujú pokožku jej prirodzených olejov, až po prebiotiká, ktoré vyživujú prospešné baktérie pokožky, si môžete byť istí, že pokiaľ ide o zdravie vašej pokožky – môžete nám dôverovať.

LEPŠIE ZDRAVIE

Zdravie vnímame holisticky. Vždy sme sa snažili poskytnúť lepšiu a bezpečnejšiu alternatívu, ktorá je zároveň cenovo prijateľná a široko dostupná. Znižovanie našej celkovej chemickej záťaže je v modernej dobe náročnou úlohou a sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť produkt, ktorý nielenže funguje lepšie ako bežné produkty, ale je pre vás hmatateľne lepší s výrazne zníženým vystavením sa chemikáliám. Naše produkty neobsahujú vyčerpávajúci zoznam zložiek, ktoré považuje Ecocert, náš dôveryhodný zdroj bezpečnosti zložiek, za nebezpečné, alebo o ktorých sme sa sami rozhodli na základe rozsiahlej vedeckej práce a údajov.

VEDOMÁ ZEM

Veľmi sa staráme o životné prostredie okolo nás a snažíme sa chrániť biodiverzitu rastlín a prosperujúce ekosystémy prostredníctvom nášho výberu surovín a nášho partnerstva s rôznymi komunitnými družstvami. Rešpektujeme svet okolo nás a zaisťujeme, že všetky naše produkty sú rýchlo biologicky odbúrateľné a šetrné k životnému prostrediu a vodným tokom. Pevne veríme v práva zvierat a netestujeme naše zložky ani produkty na zvieratách.

ŠTASTNÝ DIZAJN

Pure Beginnings vždy chcelo priniesť do života bábätiek a detí zábavu, farby, radosť a vzrušenie prostredníctvom našich animovaných postáv zvierat, živého používania farieb a zábavných faktov na našich obaloch. Naša rodina postáv sa rokmi rozrástla a stali sa rozpoznateľnými tvárami v tisíckach domácností po celej našej krásnej krajine. Sovička Ollie je súčasťou značky od samého začiatku a naši zákazníci ju milujú rovnako ako my.

NAJLEPŠÍ VÝKON

S nadšením poskytujeme našim zákazníkom vynikajúce a bezpečnejšie alternatívy ku konvenčným kozmetickým výrobkom. S podporou najnovšieho vedeckého výskumu neustále investujeme, inovujeme a vylepšujeme naše produkty, aby sme našim zákazníkom poskytovali čo najlepší výkon. Nevynakladáme veľké peniaze na prepracované marketingové kampane, ale radšej investujeme tieto prostriedky do našich produktov, aby sme zaistili, že budú obsahovať tie najkvalitnejšie a najúčinnejšie prírodné a organické zložky.

RASTÚCA KOMUNITA

Sme nadšení z rozširovania našej komunity Pure Beginnings vzdelávaním o podstatných prínosoch organických produktov starostlivosti o pleť, pokožku, zdravie a životné prostredie. Veríme aj v posilnenie postavenia komunít a spravodlivých príležitostí. Získavame etické, udržateľné a spravodlivo obchodované prírodné zložky z vidieckych afrických komunít, čo nielenže poskytuje veľmi potrebný príjem pre tieto komunity, ale prispieva k zachovaniu biodiverzity, keďže komunity chápu hodnotu ochrany svojho miestneho prostredia.

ECOCERT - GLOBÁLNY LÍDER V ORGANICKEJ CERTIFIKÁCII SPOLOČNE ZA TRVALO UDRŽATEĽNÝ SVET

Pure Beginnings bola prvou juhoafrickou značkou, ktorá získala organickú certifikáciu od medzinárodne uznávanej organickej certifikačnej organizácie Ecocert za svoje produkty – Starostlivosť o citlivú detskú pokožku Baby & Kids.

VEGAN SOCIETY

Pure Beginnings využíva Vegan Society na akreditáciu svojich vegánskych produktov. Ochranná známka Vegan je autentický celosvetový štandard pre produkty bez živočíšnych prísad a testovania na zvieratách. Vegan Society kontroluje každú jednotlivú aplikáciu produktu podľa prísnych kritérií a zisťuje akékoľvek potenciálne zahrnutie živočíšnych zložiek, vrátane tých, ktoré nie sú prítomné v konečnom produkte.

BEAUTY WITHOUT CRUELTY

Produkty Pure Beginnings sú podporované organizáciou Beauty Without Cruelty South Africa, pretože naše produkty ani naše zložky neboli testované na zvieratách. Beauty Without Cruelty je organizácia za práva zvierat, ktorej hlavným cieľom je vzdelávať a informovať verejnosť o vykorisťovaní, zneužívaní a utrpení zvierat.

NAŠA PRÁCA S PÔRODNÝMI ASISTENTKAMI

Pure Beginnings bola vždy značkou, ktorá kladie veľký dôraz na vzdelávanie. Ako priekopníci na trhu organickej detskej starostlivosti o pleť v Južnej Afrike sme museli vzdelávať našu verejnosť o organickej starostlivosti o pleť a o tom, ako sa naše produkty líšia od bežných značiek starostlivosti o pleť. Aby sme to dosiahli, ocitli sme sa na neuveriteľne dôležitej ceste výučby pôrodných asistentiek a pedagógov o rôznych zložkách, ktoré sa nachádzajú v produktoch osobnej starostlivosti a porozumení, ktoré sú bezpečné a ktoré nie.

Rýchle info
Pure Beginnings Sprchový gél I AM NEW 500mlPure Beginnings Sprchový gél I AM NEW 500ml

Pure Beginnings Sprchový gél I AM NEW 500ml

Momentálne vypredané
12,50 Eur
Využite prírodnú silu rooibosu a prebiotík na detoxikáciu a rovnováhu. S ultra jemnými povrchovo aktívnymi látkami je I AM NEW vhodný pre…
Rýchle info
Pure Beginnings Sprchový gél I AM FRESH 500mlPure Beginnings Sprchový gél I AM FRESH 500ml

Pure Beginnings Sprchový gél I AM FRESH 500ml

Momentálne vypredané
12,50 Eur
Zažite liečivé účinky aloe a mäty a nechajte ich prirodzené vlastnosti vyživovať vašu pokožku. S ultra jemnými povrchovo aktívnymi látkami…
Rýchle info
Pure Beginnings Sprchový gél I AM AWAKE 500mlPure Beginnings Sprchový gél I AM AWAKE 500ml

Pure Beginnings Sprchový gél I AM AWAKE 500ml

Momentálne vypredané
12,50 Eur
Pocíťte prírodnú silu pomarančovej, limetkovej a citrónovej kôry, ktorá povzbudzuje a revitalizuje. S ultra jemnými povrchovo aktívnymi…