Dr. Feelgood Makový olej RAW 250ml sklo


Dr. Feelgood

O zdravotných účinkoch maku sa dnes nepochybuje. Obsahuje pozoruhodné množstvo bielkovín, vláknin, tukov, hlavne kyselinu linolovú a mnohé vitamíny. Je bohatý na minerálne látky, predovšetkým na vápnik, oveľa viac než mlieko či mliečne výrobky. viac

Značka: Dr. Feelgood Kód produktu: OL013D

11,60 Eur s DPH
Skladom
ks

Dr. Feelgood Makový olej RAW 250ml sklo

Krásne vlasy, pevné kosti

O zdravotných účinkoch maku sa dnes nepochybuje. Obsahuje pozoruhodné množstvo bielkovín, vláknin, tukov, hlavne kyselinu linolovú a mnohé vitamíny. Je bohatý na minerálne látky, predovšetkým na vápnik, oveľa viac než mlieko či mliečne výrobky. Má upokojujúce účinky a priaznivý vplyv na zdravotný stav vlasov, nechtov a zubov. Obsahuje všetky dôležité látky na podporu krvotvorby, pôsobí proti anémii a stresu. Olej má vynikajúcu chuť a preto ho odporúčame aj na prípravu jedál v studenej kuchyni.

Mak je tiež známy pre svoje upokojujúce účinky. Jeho latinský názov doslovne znamená “prinášajúci spánok”. Je vhodný aj pre detičky.

Mak obsahuje v priemere 30% - 55% kvalitného makového oleja, ktorý obsahuje nasýtené i nenasýtené kyseliny. V 100g makového oleja sa nachádza až 1400 miligramov vápnika a vo veľkom množstve aj fosfor, železo, zinok, vitamíny B1, B12 a aj neznáme množstvo alkaloidov.

Vnútorné použitie

Pri vnútornom užívaní makového oleja dodáte svojej pleti nenasýtené mastné kyseliny, čím podporíte jej hydratáciu nielen zvonka. Odporúča sa konzumovaťpri zlej kvalite vlasov, nechtov, zubov a pri liečbe osteoporózy. Taktiež upokojuje nervovú sústavu, uvoľňuje svalové kŕče, tlmí bolesti hlavy a je vhodný k masážam. Vyživuje a chráni pokožku, je vhodný na suchú pleť a pleť so sklonom k popraskaniu, alebo na ekzematickú a zápalovú pleť. Okrem toho tento prírodný, za studena lisovaný olej, je ideálny pri prepracovanosti, strese a nadmernej psychickej záťaži, kedy pôsobí uvoľňujúco a upokojujúco, teda aj pri nespavosti.

Vonkajšie použitie

Makový olej neobsahuje nijaké konzervanty, syntetické látky či farbivá, preto nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Je vhodný aj pre deti. Priaznivo pôsobí na suchú a popraskanú pokožku, ktorú zanecháva jemnú a vláčnu. Makový olej môžete použiť aj pri masáži ako samotný, alebo zmiešaný s inými olejmi. Vašu pokožku tak bude chrániť pred zápalom či ekzémom.

Aký je význam makového oleja v prírodnej medicíne?

  • makový olej má upokojujúce účinky na psychiku. Upokojuje nervovú sústavu, uvoľňuje svalové kŕče, tlmí bolesti hlavy v zátylku a pomáha pri neurózach. Podporuje dobrý a kvalitný spánok
  • je vhodný do masážnych zmesí pre deti. Bábätká môžete po kúpaní natrieť čistým makovým olejom, alebo do neho môžete pridať pár kvapiek levanduľového oleja
  • odporúča sa konzumovať pri zlej kvalite vlasov a nechtov a pri liečbe osteoporózy
  • je účinný pri pálení záhy (ak vás niekedy bude páliť záha, dajte si lyžičku makového oleja, uvidíte, že to hneď prestane)
  • zlepšuje pamäť
  • znižuje krvný tlak. Pôsobí ako vynikajúca prevencia proti cievnym chorobám a infarktu
  • posledné výskumy sa o makovom oleji zmieňujú v súvislosti s prevenciou rakoviny prsníka
  • je vhodný k masážam, vyživuje a chráni pokožku. Makový olej je jeden z najlepších pre suchú pleť so sklonom k popraskaniu alebo na ekzematickú a zapálenú pleť
  • pleť účinne regeneruje a zanecháva ju hebkú a vláčnu
  • má podobné vlastnosti ako ľanový olej, je ale menej mastný

Makový olej má vynikajúcu chuť a preto ho odporúčame na prípravu jedál studenej aj teplej kuchyne. Je vhodný do sladkých aj slaných jedál. Jeho aróma je nezameniteľná. Často sa používa vo francúzskej a talianskej kuchyni.

Podľa Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 a č. 432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách nesmieme u rastlinných olejov ako potravín podávať informácie týkajúce sa diagnózy, ani uvádzať tvrdenia o liečivých účinkoch výrobku na ľudský organizmus. Naše informácie sú prevzaté z dostupných a overených zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Informácie nereprezentujú lekárske, alebo iné zdravotnícke postupy a názory. Ďakujeme za porozumenie.

Zloženie

100% Papaver somniferum seed oil

Krajina pôvodu: Turecko

Balenie: 250ml / sklo

Parametre

Veľkosť balenia 250ml