Väčšina detí miluje vodu. To dáva zmysel, pretože voda bola všetko, čo poznali počas svojich prvých 9 mesiacov. Vačšina rodičov očakáva, že ihneď po narodení okamžite pocítia "spojenie" so svojim bábätkom. Často sa ale stáva, že rodič je zmätený so všetkých požiadaviek a so starostlivosti o svoje novorodeniatko . Nespojiť sa s dieťaťom ihneď je úplne normálne a spájanie by mal byť postupný proces.

Veľmi vhodným rituálom na bonding je kúpanie bábätka, kedy mu počas kúpeľa a hlavne po ňom viete poskytnúť kvalitnú masáž celého telíčka. Vytvoríte si tak pravidelný režim dennej starostlivosti o pokožku dieťaťka, kde masáž je pre neho úžasne prospešná a skvelý spôsob, ako ukončiť náročný deň pred spánkom. Výhody detskej masáže sú nekonečné a v kombinácii s kvalitnými ekologickými výrobkami tiež pomáhajú chrániť a vyživovať pokožku vášho malého dieťaťka.

Hlavné zásady masáže sú nasledovné:

  • vyhradiť si priližne rovnakú hodinu na kúpeľ a masáž
  • dieťatko by nemalo byť ale ani hladné ani veľmi unavené
  • naučiť sa ako správne masáž robiť - na internete je množstvo kvalitných videí
  • zvoliť si čo najkvalitnejší, najlepšie čistý prírodný olej v bio kvalite

Pri rozhodovaní o tom, ktoré detské produkty sú vhodné pre novorodenca treba dbať na ich zloženie. Základným pravidlom je, že musia byť bez SLS. Tu hovoríme o chemickej substancii Sodium Lauryl Sulfate,  kde sa jedná sa o veľmi tvrdý detergent, ktorý sa nachádza najmä v šampónoch a zubných pastách. SLS je leptavý čistiaci prostriedok! Keď sa SLS použije na ľudskej pokožke odstraňuje ochranné pH kože, narúša ju a dráždi, výsledkom čoho často býva drsná a zjazvená koža. SLS zabraňuje procesu hojenia, rozožiera vlasové folikuly čím znemožňuje vlasový rast a narúša vývin detských očí.

Náš tip na starostlivosť o pleť pochádza od známej detskej organickej značky PURE BEGINNINGS.  , ktorej sme výhradným zástupcom. 

V ponuke máme Upokojujúce tekuté mydlo a šampón s Baobabom BIO pre bábätká , ktoré obsahuje extrakt baobabu, ktorý pomáha upokojiť a zvlhčiť pokožku. Jeho ultra jemné povrchovo aktívne látky sú veľmi hebké na pokožku a nenarušujú jej prirodzenú ochrannú vrstvu, čím zanechávajú pokožku čistú ale nie suchú, zapálenú alebo podráždenú.

 Ak uprednostňujete umývanie bez vôní, vyskúšajte  PROBIOTICKÉ krémové telové mydlo pre citlivú detskú pokožku . Toto krémové telové mydlo pre citlivú detskú pokožku bolo vytvorené tak, aby zahŕňalo prebiotické a probiotické zložky, ktoré pomáhajú prirodzenej mikrobiálnej rovnováhe pokožky.

Na masáž je najvhodnejší Upokojujúci detský masážny a kúpeľový olej s Kalahari melónom.

Je ideálny pre bonding masáž po kúpeli, ktorú deti tak veľmi milujú.

Obsahuje niekoľko hydratačných a upokojujúcich olejov na ochranu a ošetrovanie jemnej pokožky vášho dieťatka:

  • Avokádový olej – je bohatý na zdravé mastné kyseliny a preukázateľne ukľudňuje pokožku
  • Mandľový olej - mierny, hypoalergénny olej, ktorý je vynikajúci pre pokožku dieťaťa. Ľahký a jemný mandľový olej sa pri masáži ľahko rozotiera a pri jemnom vtieraní do pokožky sa plne absorbuje, takže je ideálny na masáž po kúpeli
  • Olej z jojobových semienok - veľmi podobný mazu (vyrábanému našimi kožnými žľazami), je veľmi dobre rozpoznaný pokožkou a môže na ňu pôsobiť ako prírodný kondicionér
  • Levanduľový olej - vysoko účinný, vonný olej podporujúci spánok. Používa sa buď priamo v kúpeli alebo na masáž pred spaním. Levanduľa je vynikajúca na upokojenie organizmu a nastavenie mysle na pokojnú noc.
  • Olej z pelargónie - má vyrovnávací účinok na kôru nadobličiek a je skvelý na zmiernenie stresu a úzkosti. Používa sa ako masážny olej a má výborné relaxačné a upokojujúce vlastnosti.